Projekt státy Asie v krabici od bot

V 7. ročníku jsme si během ledna a února vyzkoušeli netradiční skupinový projekt.
Žáci se rozdělili do skupinek po dvou a vylosovali si jednu ze zemí jižní, jihovýchodní nebo východní Asie.
Několik hodin pracovali na vytváření netradiční prezentace, kterou vměstnali do krabice od bot.
Mohli využít nejen prostor uvnitř krabice, ale také její vnitřní či vnější stěny a samozřejmě víko.

Žákům bylo zadáno, že krabici je možné použít v jakékoliv pozici. I s víkem mohli pracovat jakkoliv se jim hodilo.
Výsledná krabice měla obsahovat: textovou, obrazovou a „věcnou“ část. Mohli použít téměř cokoliv, například papír
(text, obrázky, mapy), přírodní materiály, hračky… Někteří žáci přišli postupně s dalšími nápady
(např. pravá kurkuma, minerály s nalezišti v daných státech, čaj, čínská jídla, hůlky, tradiční stolování…)
a vznikly tak  opravdu moc hezké projekty. Ke konci února své projekty představili ostatním spolužákům.

Mgr. Dana Kovaříková

Fotogalerie ...